Pedagogická komora získala od MŠMT přehled výdajů na školství vzhledem k hrubému domácímu produktu. Podíl výdajů na školství vzhledem k hrubému domácímu produktu byl nejvyšší v roce 2011, kdy činil 4,3 % HDP. Od té doby soustavně klesal až na nejnižších 3,6 % v roce 2016. Loni mírně vzrostl na 3,9 % HDP.
"Snad se výdaje na české školství konečně odrazily ode dna a nadále porostou," komentuje data Radek Sárközi, prezident spolku Pedagogická komora, "abychom se dostali na průměr Evropské unie, tedy přes 5 % HDP, museli bychom školský rozpočet navýšit minimálně o čtvrtinu."
Hledejme, co nás spojuje. Potřebujeme více svobody, důvěry a spolupráce. Ukažme, že se dokážeme domluvit. MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ, ZUŠ... Učitelé, ředitelé, speciální pedagogové, vychovatelé, asistenti... Školy státní, soukromé, církevní... Spolek Pedagogická komora, z. s., má 3.000 členů. Naše facebookové skupiny sdružují 40.000 diskutujících. Usilujeme o lepší postavení pedagogů ve společnosti. Členství v Pedagogické komoře je nejefektivnější cesta k prosazení pozitivních změn ve školství.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Výdaje na školství stoupají, Česko ale zůstává pod průměrem EU
OdpovědětVymazathttp://tn.nova.cz/clanek/vydaje-na-skolstvi-se-stoupaji-zustavame-ale-pod-prumerem-eu.html