Aktuální statistiky OECD řadí Českou republiku mezi státy s nejnižšími výdaji na školství vzhledem k hrubému domácí produktu. V roce 2015 jsme byli druzí od konce ve výdajích na primární a sekundární vzdělávání (ZŠ a SŠ) mezi zeměmi Evropské unie. Celkové výdaje na školství činily pouhých 3,8 % HDP. Podle národních statistik výdaje v roce 2016 dále poklesly na historické minimum 3,6 % HDP.
Hledejme, co nás spojuje. Potřebujeme více svobody, důvěry a spolupráce. Ukažme, že se dokážeme domluvit. MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ, ZUŠ... Učitelé, ředitelé, speciální pedagogové, vychovatelé, asistenti... Školy státní, soukromé, církevní... Spolek Pedagogická komora, z. s., má 3.000 členů. Naše facebookové skupiny sdružují 40.000 diskutujících. Usilujeme o lepší postavení pedagogů ve společnosti. Členství v Pedagogické komoře je nejefektivnější cesta k prosazení pozitivních změn ve školství.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Jsou to všeobecně známé údaje, ale měly by se zveřejňovat pravidelně hlavně v masových médiích. Je vidět, že jediní, koho to v této zemi zneklidňuje jsou učitelé.
OdpovědětVymazatTeď se aktuálně mluví ve sněmovně a projednává zvýšení platů "politiků" a hovoří se o tom, že by jejich index měl být navázán spíše na soukromý sektor než na nepodnikatelskou sféru. Já si naopak myslím, že by měl být navázán na platy učitelů. Aby poslanci neměli hlad, tak rovnou na platy těch středoškolských a to v poměru 1:1. Podobně i ministra školství a předsedy školských odborů. Možná by se pak něco změnilo.